Etapa X

C.S. Uzu Darmanesti  -  C.S. Consart Bacau          1 - 3        ( Minea Iulian   min. 85 )

stadion : "Rafinaria" Darmanesti   ; arbitri : Patriche George - Palade Alexandru, Tufă Adrian ;  observator : Manase Costel

C.S.Uzu Darmanesti : Nadejde Marius ; Minea Andrei ; Miu Constantin ; Nadejde Adrian ; Pascu Ionut ; Milon Vladut ; Maftei Gabriel (cpt) ; Minca Paul ; Puiu Mihai ; Stingaciu Alexandru ( Minea Iulian min. 77 ) ; Enache Radu ( Hurmuzache Marius min. 46 )

Pe o vreme ploioasa s-au intalnit doua echipe care nu isi doreau altceva decat victoria. Echipa noastra incepe in forta si pana la pauza isi creeaza ocazii mari de gol, pe care rand pe rand, Minca Paul, Enache Radu si Puiu MIhai le rateaza si astfel in loc de 3,4 - 0, repriza se termina asa cum a inceput cu 0 - 0.  Repriza a doua incepe in dominarea oaspetilor,dar fara ocazii de gol. In min. 60 la o faza care nu anunta nimic, Minea Andrei il faulteaza, prin imprudenta, in care pe un adversar si lovitura de la 11 m este fructificata si astfel scorul devine 0 - 1, iar jocul echipei noastre incepe sa sufere. Pe fondul caderii echipei noastre, oaspetii isi maresc avantajul la 3 - 0 si jocul pare incheiat. Echipa Noastra reuseste in min. 85 sa marcheze golul de onoare si astfel jocul se incheie cu 3 - 1 pentru echipa oaspete. Felicitari echipei oaspete pentru victorie si multa bafta echipei noastre
C.S. Uzu Darmanesti in etapa urmatoare.

Etapa
IX

A.S. Vointa Oituz  -  C.S. Uzu Darmanesti            1 - 1      ( Maftei Gabriel min. 88)

stadion : "Vointa" Oituz ;  arbitri : Beţa Ionuţ, Macaru Romeo, Florea Lucian  ; observator : Nicolau Mircea

C.S.Uzu Darmanesti : Nadejde Marius ; Minea Andrei ; Nadejde Adrian ; Miu Constantin ; Minea Iulian ; Pascu Ionut ; Milon Vladut ; Minca Paul ; Maftei Gabriel (cpt) ; Puiu Mihai ; Enache Radu

Pe o baza sportiva cu un teren cu un gazon nou, cele doua echipe au venit cu gandul la victorie. Meciul incepe cu dominarea ehipei noastre si astfel apar ocaziile clare la poarta gazdelor, dar pe care Enache Radu le iroseste si astfel tabela ramane intacta pana la pauza. Dupa echipa noastra se retrage putin  si apar ocaziile la poarta noastra, dar portarul nostru este de neinvins. In min. 88 echipa noastra obtine o lovitura libera de la 23 m, pe care o executa impecabil Maftei Gabriel si scorul devine 1-0 pentru noi. In min. 90+4, la o aruncare de margine din preajma careului nostru, Miu constantin sare gresit la cap, mingea ricoseaza nefavorabil la un adversar liber, care de la 8 m il executa pe portarul nostru. Un rezultat de egalitate care nu ne multumeste dupa aspectul jocului. Felicitari echipei noastre
C.S. Uzu Darmanesti pentru punctul obtinut.

Etapa V
III

A.S. Athletic Comanesti  -  C.S. Uzu Darmanesti      4 - 0

stadion : "Minerul" Comanesti ; arbitri : Voicu Emil, Duţã Bogdan, Huian Vasile ; observator : Fridl Gheorghe

C.S.Uzu Darmanesti : Nadejde Marius ; Minea Andrei ; Nadejde Adrian ; Minea Iulian ( Minca Paul min. 46) ; Pascu Ionut ; Miu Constantin ; Maftei Gabriel (cpt) ; Milon Vladut ( Maftei Ionut min. 77) ; Puiu Mihai ; Enache Radu ( Balmus Mihai min.70) ; Colomitz Andrei ( Nestian Laurentiu min. 85)

Un meci care a fost disputat pana in min. 60 cand echipa noastra a beneficiat de un 11 m si pe care Enache Radu l-a ratat. Din acest minut echipa noastra nu se mai regaseste si pe fondul caderii psihice mai incaseaza inca trei goluri. Acest joc s-a jucat in acel minut fatidic,la acea faza de 11 m. Speram ca  echipa noastra sa treaca peste acest esec si sa obtina victoria in etapa urmatoare.Bafta multa echipei noastre, C.S. Uzu Darmanesti , in etapa viitoare.

Etapa V
II

C.S. Uzu Darmanesti - A.S. Biruinta Bacau      1 - 2      ( Colomitz Andrei min. 89 )

stadion : "Rafinaria" Darmanesti  ; arbitri : Hanga Marian - Sava Adrian, Vrinceanu Sorin Ion ; observator : Lascar Eugen

C.S.Uzu Darmanesti : Palade Victor ; Brescan Danut ; Miu Constantin ; Nadejde Adrian ; Pascu Ionut ; Maftei Gabriel (cpt) ( Minea Andrei min. 60 ) ; Minea Iulian ( Stangaciu Alexandru min. 75 ) ; Minca Paul ; Puiu Mihai ( Silochi Andrei min. 85 ) ; Enache Radu ( Milon Vladut min. 46 )

Pe o vreme excelenta pentru fotbal, echipa noastra a intalnit un adversar foarte motivat, cu cativa jucatori de liga III, care ne-au pus reale probleme pe tot parcursul meciului. Oaspetii au deschis scorul conform cursului jocului, dupa o dominare teritoriala. Echipa noastra a facut un efort mare in acest meci, dar care nu a fost suficient decat pentru a obtine egalarea in min. 89 la o lovitura libera indirecta la care Minca P. ii misca putin mingea lui Colomitz Andrei si acesta de la 25 m inscrie cu un sut imparabil Chiar si pentru portarul advers Cosa Gabriel, fost jucator in liga III pana nu demult. Lipsa de prospetime si de luciditate de care a dat dovada echipa noastra se materializeaza in contul echipei adverse cand in min. 90+4 dupa o degajare gresita in centru a lui Pascu I. minge este trimisa in dreapta de unde vine o centrare in careul mic al nostru de unde este reluata in poarta goala de un adversar si pe fondul asezarii nefericite in poarta a portarului nostru. Astfel am pierdut un punct mare pe care il puteam obtine nesperat dupa aspectul jocului. Felicitari echipei oaspete. Bafta multa echipei noastre,
C.S. Uzu Darmanesti, in etapa viitoare.

Etapa V
I

C.S. Caiuti - C.S. Uzu Darmanesti      4 - 1    ( Minca Paul min. 53 )

stadion : "Caiuti"  ; arbitri : Ariton Cristi - Florea Lucian, Păduraru Ionel ; observator Manasa Costel

C.S.Uzu Darmanesti : Palade Victor ; Brescan Danut ; Nadejde Adrian ; Minea Iulian ; Pascu Ionut ( Maftei Ionut min. 75 ) ; Maftei Gabriel (cpt) ; Minca Paul ; Minea Andrei ; Puiu Mihai ; Silochi Andrei ; Milon Vladut ( Nestian Laurentiu min. 85 )

Un meci fara istoric in care echipa noastra ar fi putut intra in joc, daca, dupa golul lui Minca P. marcat din centrarea excelenta a lui Maftei G. nu ar fi aparut acea greseala din partea lui Nadejde Adrian care le-a oferit pe tava gazdelor golul trei, care inclina definitiv balanta jocului in favoarea echipei care a si meritat victoria, C.S. Caiuti. Trebuie sa fim alaturi de echipa noastra dupa aceasta infrangere usturatoare. Bafta echipei noastre,
C.S. Uzu Darmanesti , etapa viitoare.

Etapa V

C.S. Uzu Darmanesti - A.S. Nicolae Balcescu     2 - 1   ( Minca Paul min. 37 ) ; ( Puiu Mihai min. 90+2 )

stadion : "Rafinaria" Darmanesti  ; arbitri : Beţa Ionuţ - Leţcanu Cătălin, Păduraru Diana ; observator: Oancea Traian

C.S.Uzu Darmanesti : Palade Victor ; Brescan Danut ; Miu Constantin ; Nadejde Adrian ; Pascu Ionut ; Maftei Gabriel (cpt) ; Minca Paul ; Balmus Mihai ( Minea Iulian min. 30 ) ; Colomitz Andrei ( Minea Andrei min. 80 ) ; Puiu Mihai ; Enache Radu ( Stangaciu Alexandru min.80 )

Dupa infrangerea din etapa trecuta, echipa noastra se mobilizeaza si incepe jocul cu multa ambitie si daruire in compania unei echipe tinere cu jucatori talentati si cu un foarte bun antrenor Botez Doru, care i-a asezat foarte bine in teren. Meciul incepe in dominarea gazdelor si dupa cateva ocazii, echipa noastra deschide scorul la o actiune colectiva cu o centrare de pe dreapta din partea lui Puiu M., Enache R. recentreaza si Minca P. inscrie cu un sut din voleu de la 12 m. Gazdele ies de la pauza cu un avantaj de un gol si isi reiau angajamentul la efort si munca care duc la alte ocazii de gol pe care le rateaza cu nonsalanta. Pe fondul acesto ratari, oaspetii egaleaza la un corner dupa o neatentie a apararii noastre si scorul devine 1-1. Din acest moment incepe o lupta surda la mijlocul terenului, pana in min. 90+2, cand Maftei G. recupereaza o minge, o paseaza lui Minca P., care-l deschide in adancime pe Puiu M., acesta ramand fata in fata cu portarul advers si trimitand mingea in viclu aducand o victorie muncita echipei noastre. FELICITARI ECHIPEI C.S. Uzu Darmanesti.

Etapa IV

A.S. Filipesti -  C.S. Uzu Darmanesti      3 - 1     ( Colomitz Andrei min. 70 )

stadion : "Filipesti"  ; arbitri : Hanga Marian - Sava Adrian, Capră Iulian Roberto ;  observator: Manase Costel

C.S.Uzu Darmanesti : Palade Victor ; Brescan Danut ; Pascu Ionut ; Nadejde Adrian; Stangaciu Costel ( Minea Iulian min. 46 ); Maftei Gabriel (cpt) ; Minea Andrei ( Minca Paul min. 60 ) ; Puiu Mihai ; Stangaciu Alexandru ( Colomitz Andrei min. 60 ) ; Enache Radu ; Silochi Andrei ( Budaca Alexandru min. 85 )

Un joc in care echipa noastra s-a crezut invingatoare inainte de a incepe meciul si care s-a dovedit mult mai greu de cat ne asteptam. Prima repriza echipa noastra este supusa unei presiuni pe care in mod voit o accepta,dar care lasa spatii mari in defensiva gazda ,pe care le putea specula Silochi Andrei in min. 10 cand scapa singur cu portarul advers si trage pe coltul scurt ,iar portarul advers scoate o minge pe care scria gol. In min. 44 se produce prima bresa in apararea noastra si la o centrare de pe partea stanga de atac a gazdelor mingea este reluata in plasa din careul mic si scorul devine 1-0 pentru echipa gazda. La reluare echipa noastra este visatoare si in primele 5 min primeste doua goluri si scorul devine 3-0 pentru gazde. Odata cu schimbarile efectuate in echipa noastra, creste si consistenta jocului si apar si ocaziile la poarta gazdelor, dar din pacate doar una este fructificata si meciul se termina cu scorul de 3-1. Capul sus pentru echipa noastra si concentrare mai multa in meciul viitor.

Etapa III

C.S. Uzu Darmanesti - C.S. Aerostar II Bacau     0 - 0

stadion : "Rafinaria" Darmanesti  ; arbitri : Fridl Marian-Palade Alexandru, Ştirbu Victor ; observator : Munteanu Stefan

C.S.Uzu Darmanesti : Palade Victor ; Brescan Danut ; Nadejde Adrian ; Pascu Ionut ; Minea Iulian ; Maftei Gabriel (cpt) ; Minea Andrei ( Puiu Mihai min. 55 ); Stangaciu Alexandru ( Colomitz Andrei min. 46 ) ; Minca Paul ; Enache Radu ( Silochi Andrei min. 75 ) ; Milon Vladut ( Stangaciu Costel min. 85 )

Un meci disputat, cu putine faze de poarta si cu multa risipa de efort. O echipa Aerostar II care a avut in componenta sa numai putin de 5 jucatori de la echipa de liga III, o echipa foarte bine asezata in teren, cu un antrenor care cunoaste mult fotbal, Cioanca Valentin si care au venit la Darmanesti pentru a lua cele 3 puncte. Echipa noastra trebuie laudata pentru efortul depus si pentru daruirea care au dat dovada. Jocul s-a disputat in marea majoritate la mijlocul terenului,unde s-a depus un efort mare de catre cei din compartimentul de mijloc al embelor echipe. Felicitari echipei noastre pentru punctul obtinut.
FELICITARI ECHIPEI C.S. Uzu Darmanesti.

Etapa II

A.S. Mondo Sport Bacau  -  C.S. Uzu Darmanesti      2 - 5  ( Nr. 8 - Minca Paul min.65), ( Nr. 9 - Enache Radu min.70 - penalty), ( Nr. 6 - Stingaciu Costel min.75), ( Nr. 17 - Milon Vladut min.85), ( Nr. 5 - Silochi Andrei min.88)

stadion : Racaciuni  ;  arbitri : Harabagiu Mihai - Letcanu Catalin, Rosata Lucian ; observator : Porcos Dan

C.S.Uzu Darmanesti : Nr. 13 - Palade Victor ; Nr. 4 - Brescan Danut ; Nr. 15 - Mocondureanu Bogdan ( Nr. 6 - Stangaciu Costel min. 60) ; Nr. 3 - Nadejde Adrian ; Nr. 2 - Grumeza Constantin ( Nr. 16 - Puiu Mihai min. 40) ; Nr. 10 - Minea Iulian ; Nr. 18 - Maftei Gabriel (cpt) ; Nr. 8 - Minca Paul ; Nr. 19 - Stangaciu Alexandru (Nr. 5 - Silochi Andrei min. 80) ; Nr. 9 - Enache Radu ( Nr. 7 - Minea Andrei min. 87) ; Nr. 17 - Milon Vladut

Un meci pe care echipa noastra l-a castigat datorita tacticii pe care antrenorii echipei au stabilit-o si pe care jucatorii au respectat-o cu strictete. Prima repriza a fost echilibrata cu putine faze de poarta,deoarece echipa noastra a inchis, gazdelor, toate culoarele spre poarta lui Palade,acesta avand o interventie superba in minutul 43 la un sut in forta si bine plasat,pe care portarul nostru il retine si pastreaza intacta tabela. Repriza a doua debuteaza cu un 11 m pentru gazde la o faza confuza in careul nostru, pe care echipa gazda il transforma si scorul devine 1-0, in min.46. Dupa numai 5 min. gazdele majoreaza scorul la 2-0 in urma unei nesincronizari in centrul aparari noastre. In acest moment echipa noastra contrar tuturor asteptarilor nu schimba tactica si pe fondul entuziasmului gazdelor apar fazele la poarta gazda. La prima faza la poarta gazda echipa noastra deschide scorul prin Minca care areluat in poarta o lovitura libera batuta bine de Maftei G. dupa acest gol chipa noastra se descatuseaza si la fiecare cinci minute inscrie cate un gol incheind tabela la un nesperat 5-2. Felicitari echipei noastre pentru efortul si caracterul de care au dat dovada, felicitari si bancii tehnice. FELICITARI ECHIPEI C.S. Uzu Darmanesti.

Etapa I

C.S. Uzu Darmanesti  -  A.S. Vointa Garleni         3 - 0  ( Nr. 11 - Milon Vlad  min.3), (Nr. 21 - Enache Radu min.9 - penalty ; min.37)

stadion : "Rafinaria" Darmanesti   ; arbitri : Patriche George - Barcan Cristian, Ionascu Vladut ; observator : Lascar Eugen

C.S. Uzu Darmanesti  : Nr.13 - Palade Victor ; Nr.5 - Brescan Danut ( Nr.7 - Minea Andrei min.35) ; Nr.3 - Miu Constantin ; Nr.19 - Grumeza Constantin ; Nr.2 - Nadejde Adrian ; Nr.20 - Maftei Gabriel (cpt) ; Nr.9 - Stangaciu Alexandru ( Nr.16 - Puiu Mihai min.75); Nr.8 - Minca Paul ; Nr.17 - Tantos Marin ( Nr.15 - Mocondureanu Bogdan min.65) ; Nr.21 Enache Radu ( Nr.14 - Silochi Andrei min.62) ; Nr.11 - Milon Vlad

Antrenori : Ionica Marius, Minca Paul

A.S. Vointa Garleni  : Nr.1 - Rotaru Vistrian ; Nr.2 - Mi
titelu Razvan ; Nr.3 - Ciorba Sergiu ; Nr.4 - Schiopu Iulian ( Nr.14 - Stan Alex min.22) ; Nr.5 Rotaru Cristian ; Nr.6 - Imbrea Alexandru ; Nr.8 - Mititelu Ovidiu ; Nr.9 - Sondoru Stefan (cpt) ( Nr.18 - Caia Robert min. 56); Nr.10 - Finu Florin ; Nr.20 - Lucaci Bogdan ( Nr.13 - Arsenie Remus min.65) ; Nr.21 - Brasoveanu Alin ( Nr.19 - Neagu Bogdan min.45)
Antrenori : Rotaru Teofil, Balint Eusebiu

A fost un meci disputat, pe o caldura infernala, intre 2 echipe care isi doresc o evolutie cat mai buna in acest sezon. Au fost 2 reprize diferite, deoarece prima repriza a fost dominata clar de echipa noastra care a deschis scorul in min.3 la o actiune buna a lui Vlad Milon si l-au majorat in min.9 prin Enache Radu, care a transformat lovitura de pedeapsa scoasa de Vlad Milon. Golul al treilea vine conform cursului jocului, dupa o actiune colectiva a echipei noastre,dupa mai multe pase, mingea ajunge la Enache Radu,care de la 14 m il invinge pe portarul advers cu un sut sec la vinclu. Pana  la pauza Maftei G., Milon V., Enache R., mai au fiecare cate o ocazie,dar nu reusesc sa le fructifice,astfel ca la pauza ramane 3-0. Avansul luat in prima repriza face ca in repriza a doua jucatorii  nostri sa intre relaxati si sa dea posibilitate echipei oaspete sa iasa la joc si sa puna probleme apararii noastre,care a fost depasita in doua randuri dar s-au lovit de protarul echipei noastre Palade v., care a spulberat orice vis de a inscrie echipei oaspete. Dupa o a doua repriza slaba din partea echipei noastre, jocul se termina cu avantajul luat din prima repriza.  Multumim tuturor suporterilor care au fost alaturi de echipa noastra si ii asteptam si in continuare. FELICITARI ECHIPEI
C.S. Uzu Darmanesti.

meci amical

C.S. Uzu Darmanesti  - A.S.Magura Tg.Ocna       1 - 0  ( Milon Vlad  min.5)

stadion : "Rafinaria" Darmanesti

C.S. Uzu Darmanesti  : Palade (Nadejde M.), Potoroc (Grumeza), Miu, Nadejde A., Pascu, Minea A. (Tiriplic), Tantos, Stangaciu A. (Minca), Milon (Stangaciu C.), Silochi (Nestian), Enache.

A.S. Magura Tg.Ocna : Corban, Hasan, Harapu, Razvan, Balanuta, Toma, Adi, Grozavu, Vlad, Botez, Marian

Un meci bun de pregatire impotriva unei echipe, care are jucatori cu experienta si cu o asezare buna in teren, dar pe care echipa noastra l-a dominat de la inceput pana la sfarsit. Meciul a inceput cu dominarea echipei noastre,dominare care s-a concretizat pe tabela de marcaj, in min. 5, prin golul marcat de Milon Vlad, dupa o actiune colectiva cu pase din prima intre jucatorii nostrii. Acest gol da incredere echipei si in continuare jucatorii nostri isi creaza si alte ocazii, prin Enache, Milon, Silochi, dar pe care le ratam cu nonsalanta. De mentionat ca apararea a functionat bine pe tot parcursul meciului. In repriza a II-a, se efectueaza schimbarile mentionate mai sus si apar alte ocazii mai clare, pe care jucatorii nostri Milon,Enache,Tiriplic,Tantos,Stangaciu C. le trateaza cu usurinta si le irosesc. Meciul se incheie cu un rezultat bun pentru echipa noastra, care da incredere echipei ca se afle pe drumul care trebuie. Multumim suporterilor care ne-au sustinut si speram sa aducem la stadion cati mai multi suporteri si in continuare.